بسیارى از مردم هنگامى که به دنبال دکتر ارتودنسی مى گردند،تصور مى کنند درج لغت “ارتودنسی” در تابلوى دندانپزشک به معناى این است که وى دکتر ارتودنسی است و توانایى انجام درمان ارتودنسی را دارد.متاسفانه در سالهاى اخیر بسیارى از مراجعه کنندگان ارتودنسی در اثر عدم آگاهى از این موضوع که دکتر ارتودنسی چه کسى است؛براى درمان ارتودنسی خود را به دکتر ارتودنسی فاقد صلاحیت سپرده اند و ازین مسیر دچار آسیب شده اند.به راستی آیا هر درمانگری که ارتودنسی می کند،دکتر ارتودنسی است؟به چه درمانگری می توان به عنوان دکتر ارتودنسی اعتماد کرد و کار ارتودنسی خود را به وی سپرد؟در مقاله پیش رو قصد داریم بررسى کنیم که دکتر ارتودنسی چه کسى است و چگونه مى توان دکتر ارتودنسی خوب را شناسایى نمود.

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

متخصص بودن دکتر ارتودنسی

مهمترین مسئله اى که باید در نظرگرفت این است که دکتر ارتودنسی انتخابى شما حتما” بایستى متخصص ارتودنسی (و ترجیحا” فوق تخصص ارتودنسی) باشد.درج لغت “ارتودنسی” بر روى تابلو یا مهر یک دندانپزشک دلیل بر متخصص بودن وى نیست.واقعیت امر این است که یک دندانپزشک در دوره تحصیلات دندانپزشکى عمومى خود صرفا” آموزش ارتودنسی متحرک را فرا مى گیرد و آموزش ارتودنسی ثابت فقط در دوران تخصص ارتودنسی صورت مى پذیرد و ازینرو یک دندانپزشک عمومى صلاحیت انجام ارتودنسی ثابت(سیم کشى دندان)را ندارد.

دکتر ارتودنسی واجد صلاحیت،دندانپزشکى است که پس از دندانپزشکى عمومى،در آزمون تخصص دندانپزشکى شرکت کرده و با موفقیت در آن،دوران تخصص ارتودنسی را سپرى کرده است و به عنوان دکتر ارتودنسی متخصص شناخته مى شود.فقط یک دکتر ارتودنسی متخصص مى تواند عنوان”متخصص ارتودنسی”را در مهر،تابلو و سرنسخه خود درج کند. شما نیز به عنوان مراجعه کننده بایستی توجه داشته باشید که عناوینی مانند (مختص ارتودنسی)یا (ارتودنسی تخصصی)گمراه کننده می باشند و به معنای متخصص ارتودنسی بودن دندانپزشک یا دندانساز مورد نظر نیست…

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

 دکتر ارتودنسی خوب

اما چگونه مى توان یک دکتر ارتودنسی متخصص را انتخاب نمود.اگر به دنبال یک دکتر ارتودنسی خوب و متخصص مى گردید،ابتدا بایستى لیست تمام متخصصین ارتودنسی شهر خود را گردآورى کنید.در بین این لیست چند دکتر ارتودنسی متخصص را انتخاب کنید.مبناى انتخاب را بر این چند نکته اساسى بگذارید. دکتر ارتودنسی را انتخاب کنید که یکى از بستگان،آشنایان و دوستان نزد آن دکتر ارتودنسی متخصص،درمان ارتودنسی انجام داده باشند و از کار دکتر ارتودنسی راضى باشند. دکتر ارتودنسی را انتخاب کنید که دندانپزشک خانوادگى شما آن را توصیه کرده باشد.بهرحال دندانپزشک شما از کیفیت کار متخصصین ارتودنسی شهر شما آگاهى دارد و بى دلیل دکتر ارتودنسی خاصى را به شما توصیه نمى کند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
مراحل ارتودنسي

دکتر ارتودنسی را انتخاب کنید که نمونه کارهاى ارتودنسی وى را دیده باشید. هر دکتر ارتودنسی متخصصى سبک کارى و سلیقه خاص خود را دارد و بهتر است قبل از شروع کار ارتودنسی خود،از سلیقه کارى دکتر ارتودنسی خود اطلاعات داشته باشید. سابقا” متخصصین ارتودنسی عکس هاى ارتودنسی قبل و بعد خود را بصورت آلبوم تهیه کرده و در سالن انتظار کلینیک ارتودنسی قرار مى دادند تا مراجعین آنها را ببینند.با گسترش فضاى مجازى و از جمله شبکه هاى مجازى(مانند توییتر،فیس بوک،اینستاگرام و تلگرام)متخصصین ارتودنسی،نمونه هاى کارى خود را در وبسایت ها و شبکه هاى اجتماعى رسمى خود قرار مى دهند تا مراجعین بتوانند از سلیقه دکتر ارتودنسی خود اطلاعات کسب کنند.بدین ترتیب مى توانید از اینترنت نیز براى انتخاب دکتر ارتودنسی استفاده نمایید.

حال که لیست دکترهاى ارتودنسی مورد نظر خود را جمع آورى نمودید؛مى توانید براى مشاوره ارتودنسی با کلینیک ارتودنسی مورد نظر هماهنگى کنید.برخى متخصصین ارتودنسی در وبسایت خود امکان رزرو آنلاین مشاوره ارتودنسی را فراهم نموده اند(در کلینیک هاى تخصصى ارتودنسی  دکتر فرزین اصلانى،رزرو نوبت مشاوره اولیه از طریق وبسایت ممکن است)در غیر اینصورت مى توانید با تماس تلفنى از منشى کلینیک ارتودنسی،نوبت مشاوره ارتودنسی بگیرید.

به دنبال مشاوره رایگان ارتودنسی از دکتر ارتودنسی نباشید.یک دکتر ارتودنسی که تبلیغات کلینیک ارتودنسی خود را روى مشاوره رایگان ارتودنسی بنا نهاده باشد،اطلاعات ارزشمندى براى ارائه نخواهد داشت. در جلسه مشاوره ارتودنسی،ابتدا  دکتر ارتودنسی مورد نظر وضعیت دندانهاى شما را بررسى کرده و در مورد طرح درمان پیشنهادى خود صحبت خواهد کرد.گاهى لازم خواهد بود که براى تشخیص نهایى توسط دکتر ارتودنسی،رادیوگرافى و عکس ارتودنسی تهیه کنید.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
آنچه باید در مورد جرمگیری و پولیش دندان ها بدانید!

یک دکتر ارتودنسی خوب مراحل ارتودنسی را بصورت خلاصه به شما توضیح خواهد داد و در آخر جلسه مشاوره ارتودنسی ،قبل و بعد ارتودنسی مشابه به کار شما را نمایش خواهد داد تا برآوردى از وضعیت نهایى خود داشته باشید. پس از اتمام مشاوره ارتودنسی توسط دکتر ارتودنسی،هزینه ارتودنسی در کلینیک ارتودنسی مورد نظر به شما گفته خواهد شد. پس از اتمام مشاوره هاى ارتودنسی که نزد متخصصین ارتودنسی مختلف انجام داده اید، حال نوبت انتخاب نهایى بهترین دکتر ارتودنسی فرا مى رسد.

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

بهترین دکتر ارتودنسی

در بین دکترهاى ارتودنسی خوب و متخصصى که به مشاوره با آنها رفته اید،بهترین دکتر ارتودنسی را انتخاب کنید. ویژگی هاى بهترین دکتر ارتودنسی به شرح زیر مى باشد:

دکتر ارتودنسی خوب داراى کلینیک ارتودنسی منظمى مى باشد؛این نظم و دیسیپلین مطب وى را مى توانید از برخورد مقرراتى کادر درمانى وى  احساس کنید.در سالن انتظار وى همه چیز آرام و مرتب است.بیماران او از درمانهاى ارتودنسی وى راضى هستند.هنگام مشاوره اولیه ارتودنسی،خوش برخورد و دلسوز است.با تسلط شما را معاینه مى کند و با بیان ومناسب و دانش خود توضیحات لازم را در مورد مشکل ارتودنسی شما به خوبى بیان مى کند.توضیحات ارتودنسی وى شما را قانع مى کند و در اتمام کار ازینکه براى مشاوره ارتودنسی به وى مراجعه نموده اید،احساس مثبتى دارید.یک دکتر ارتودنسی خوب،پس از مشاوره اولیه ارتودنسی نیز شما را رها نمی کند؛منبعی برای مطالعه شما معرفی می کند یا حتما” شیوه ای را به شما پیشنهاد می کند که پاسخ سوالات پس از مشاوره ارتودنسی خود را دریافت کنید.

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

دکتر ارتودنسی در کرج

شهر کرج بالاى ده نفر دکتر ارتودنسی متخصص دارد که پروانه طبابت در این شهر را دارند.براى شناسایى دکتر ارتودنسی متخصص در شهر کرج مى توانید از وجود عنوان “متخصص ارتودنسی” روى تابلوى دکتر ارتودنسی مطمئن شوید. علاوه بر دکتر ارتودنسی متخصص، شهر کرج و استان البرز فقط یک دکتر ارتودنسی فوق تخصص دارد(فلوشیپ فوق تخصص ارتودنسی جراحى فک)که دکتر فرزین اصلانى مى باشد.فقط یک دکتر ارتودنسی فوق تخصص مى تواند در تابلو،مهر و تبلیغات خود از لغت ” فوق تخصص ارتودنسی” استفاده نماید.بطور کلی برای اینکه دکتر ارتودنسی خود در کرج را انتخاب کنید کار سختی پیش رو ندارید؛اولا’ که کلینیک های تخصصی ارتودنسی کرج(لیست متخصصین ارتودنسی کرج)اکثرا” در حوالی چهارراه طالقانی کرج قرار دارد و پراکندگی جغرافیایی زیادی برای مراجعه ندارد،ثانیا’ تعداد متخصصین ارتودنسی کرج خیلی زیاد نیست که نتوانید انتخاب کنید.

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

دکتر ارتودنسی در کرج و فردیس

دکتر ارتودنسی در فردیس

از سال ١٣٩۶ که نظام پزشکى شهرستان فردیس از کرج جدا شده است،یک دکتر ارتودنسی متخصص دیگر نمى تواند در هر دو منطقه فردیس و کرج کلینیک تخصصى ارتودنسی(مطب متخصص ارتودنسی)داشته باشد.فردیس کلینیک هاى دندانپزشکى زیادى دارد که در آنها دکتر ارتودنسی متخصص بصورت پاره وقت جهت انجام ارتودنسی حضور پیدا مى کند اما کلینیک تخصصى ارتودنسی تمام وقت ندارد.اگر قصد دارید در کلینیک هاى دندانپزشکى فردیس ارتودنسی کنید،حتما” اطمینان حاصل کنید که دکتر ارتودنسی شما متخصص ارتودنسی است. مهمترین معیار برای کسب اطمینان از متخصص ارتودنسی بودن دکتر ارتودنسی،مهر نظام پزشکی و درج عنوان متخصص ارتودنسی در مهر وی می باشد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
جراحی سینوس لیفت آماده سازی برای کاشت ایمپلنت

دکتر ارتودنسی در گوهردشت کرج

منطقه گوهردشت کرج از مناطق قدیمی و پرجمعیت کرج به شمار می رود و‌متقاضیان زیادی نیز برای ارتودنسی دارد.اما جالب است بدانید که متخصص ارتودنسی در گوهردشت کرج مطب ندارد و اگر خواهان ارتودنسی نزد یک دکتر ارتودنسی متخصص هستید،حتی اگر در گوهردشت کرج ساکن باشید،بایستی تا چهارراه طالقانی کرج بیایید.

0/5 (0 نظر)
0 پاسخ

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    میخواهید به بحث بپیوندید؟
    احساس رایگان برای کمک!

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *