بهداشت دهان و دندان در ارتودنسی

/
مسواک های برقی می توانند پلاک بیشتری را از بین ببرند و مسواک زدن دندان ها با بریس های ارتودنسی را با تمام سطوحی که براکت ها برای رشد باکتری ها ایجاد می کنند، کمی آسان تر می کند. همچنین، مسواک های برقی بیشتر کار را برای شما انجام می دهند، بنابراین افراد با تحرک محدود می توانند از این ابزار بهره ببرند.

تاثیر ارتودنسی روی سلامت روان

/
تاثیر ارتودنسی بر سلامت روان؛ پاسخ این پرسش متأسفانه آری است، مشکلات دندان ها روی سلامت روان شما تأثیر می گذارند. تحقیقات جدید نشان می دهند که ۷۰ درصد  از افرادی که دندان های نامرتب دارند، می گویند که روی زندگی آنها تأثیر منفی گذاشته و دندان های مشکل دار روی سلامت روان آنها تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که افراد بیشتری درخواست صاف کردن دندان ها، سفید کردن دندان ها، باندینگ کامپوزیت و سایر خدمات دندانپزشکی زیبایی را دارند.

آیا کشیدن دندان عقل می تواند به خط فک کمک کند؟

/
کشیدن دندان عقل معمولاً برای برطرف کردن مشکلاتی مانند درد، عفونت یا فشردگی دندان های دیگر انجام می شود. اما اغلب به دلایل زیبایی نیز انجام می شود - برای بهبود ظاهر خط فک. بسیاری از افراد به این موضوع فکر می کنند که آیا کشیدن دندان عقل می تواند خط فک آنها را باریک تر، بیضی تر یا برجسته تر کند.تأثیرات روی شکل فک پس از کشیدن دندان عقل در افراد مختلف بسیار متغیر است و کاملاً قابل پیش بینی نیست. اما در شرایط مناسب، می تواند برای برخی از افراد پیشرفت های زیبایی ایجاد کند.

چرا آبجو باعث لک شدن دندان ها می شود؟

/
آبجو به دلیل طعم با طراوت و محتوای الکل آن در سراسر جهان محبوب است. اما بسیاری از مصرف کنندگان آبجو متوجه شده اند که یک عارضه جانبی ناخوشایند دارد - لکه های روی دندان ها. ترکیباتی که رنگ و طعم تند آبجو را به آن می دهند، می توانند به مینای دندان بچسبند و تغییر رنگ زرد یا قهوه ای ایجاد کنند.درک اینکه چرا آبجو دندان ها را لک می کند، می تواند به شما کمک کند تا در عین لذت بردن از یک پیمانه، قدم هایی برای حفظ دندان های سفیدی مرواریدی خود بردارید.

آیا خمیر دندان زیاد می تواند برای دندان ها بد باشد؟

/
دندانپزشکان به طور کلی توصیه می کنند از مقداری خمیر دندان به اندازه نخود روی مسواک خود برای تمیز کردن کافی استفاده کنید. بعید است که استفاده بیشتر از این مقدار، فواید اضافی داشته باشد.مسواک زدن یک بخش ضروری از هر روتین بهداشتی دهان و دندان است. اما آیا استفاده بیش از حد از خمیر دندان می تواند به دندان های شما آسیب وارد کند؟ بیایید نگاهی به شواهد بیندازیم.

آیا اضطراب می تواند روی سلامت دندان ها تأثیر بگذارد؟

/
اضطراب یک وضعیت شایع سلامت روان است که شامل نگرانی بیش از حد و مداوم در مورد موقعیت های روزمره است.اضطراب باعث تحریک واکنش استرس بدن می شود، که ما را برای پاسخ به تهدیدات احساس شده آماده می کند.بسیاری از افراد مضطرب به طور ناخودآگاه فک خود را روی هم فشار می دهند یا دندان های خود را به هم می سایند، بخصوص در هنگام خواب.اگر اضطراب بر سلامت دندانی شما تأثیر می گذارد، اقداماتی وجود دارند که می توانید برای تقویت دندان ها و مدیریت علائم انجام دهید:

چرا دندان های انسان ها به تدریج کج شدند؟

/
داشتن دندان های صاف و منظم در جامعه امروزی جذاب تلقی می شود. با این حال، شواهد باستان شناسی نشان می دهند که شکارچیان ماقبل تاریخ اغلب دندان های فشرده، روی هم و کج داشته اند. دندان های نامرتب به طور طبیعی در طول تکامل انسان یک هنجار بود. این باعث بوجود آمدن یک پرسش گیج کننده می شود - چرا در وهله اول در انسان ها دندان های کج ایجاد شدند؟ چندین نظریه جالب توسط انسان شناسان ارائه شده است.

آیا می توان با قرار دادن نگین دندان روی بریس ها آنها را تزیین کرد؟

/
دریافت بریس ها اغلب به معنای خداحافظی با آراستن دندان است. براکت ها، بندها و سیم های مورد استفاده در ارتودنسی بیشتر سطح دندان ها را می پوشانند. این امر باعث می شود که مینای بسیار کمی از سطح دندان ها در معرض دید قرار گیرد تا بتوان جواهرات را روی آنها قرار داد. با کمی خلاقیت و مراقبت، همچنان می توانید از خیره کنندگی ظرافت نگین های دندان در طول سفر بریس های خود لذت ببرید. روش های خاصی امکان ادغام ایمن جواهرات دندانی را با لبخند ارتودنسی شما فراهم می کنند.

چرا علیرغم مراقبت های خوب دندان های من پوسیده می شوند؟

/
وقتی به خوبی از دندان های خود مراقبت می کنید و همچنان پوسیدگی دندان را تجربه می کنید می تواند خسته کننده باشد. پوسیدگی دندان زمانی اتفاق می افتد که باکتری در دهان شما اسید تولید می کند که لایه محافظ دندان های شما را فرسایش می دهد و باعث ایجاد حفره و سایر مشکلات دندانی می شود. در حالی که عادات خوب بهداشت دهان می توانند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کنند، عوامل زیادی وجود دارند که علیرغم تلاش شما می توانند در پوسیدگی دندان های شما نقش داشته باشد.

متخصص ارتودنسی کودکان در کرج

/
متخصص ارتودنسی کودکان در کرج مورد جستجوی آن دسته از مراجعین استان البرز می باشد که علاقه مند هستند از سنین پایین شرایط ارتودنسی کودک خود را تحت نظر داشته باشند.اغلب والدینی که به ارتودنسی کودکان اهمیت می دهند اغلب خود از نظر مشکلات ارتودنسی در سنین پایین دچار مشکل بوده اند و تاثیر ارتودنسی روی سلامت روان و ارتباطات اجتماعی و اعتماد به نفس کودکی را لمس نموده اند.در مقاله پیش رو ابتدا به بحث مراجعه ارتودنسی در سنین پایین اشاره می کنیم در ادامه مراکز ارتودنسی کودکان در کرج را به بحث می گذاریم و در نهایت دکتر ارتودنسی در کرج و یا متخصص ارتودنسی کودکان در کرج را معرفی خواهیم نمود.