متخصص ارتودنسی خوب

بیشترین حجم بحث تبلیغات در دندانپزشکى،به دندانپزشکى زیبایى مربوط مى شود. لمینیت دندان،کامپوزیت دندان ،سفید کردن دندان و ارتودنسی بیشترین عناوین دندانپزشکى مى باشند که این روزها در مورد آنها مى شنویم و مى خوانیم. مابین امور دندانپزشکى زیبایى فوق،ارتودنسی تفاوت هاى بنیادین با بقیه دارد و مهمترین تفاوت آن هم در طول دوره درمان طولانى تر ارتودنسی نسبت به باقى درمانها مى باشد. مراحل ارتودنسی به دلیل پیچیدگى هاى فنى که نسبت به باقى درمانهاى دندانپزشکى زیبایى دارد،بایستى توسط متخصص ارتودنسی  (و ترجیحا یک متخصص ارتودنسی خوب) انجام شود. امروزه کشورمان بالاى ۶٠٠ نفر متخصص ارتودنسی دارد و اکثر شهرهاى بزرگ و نیمه بزرگ کشور داراى چند متخصص ارتودنسی خوب مى باشند. بیشترین تعداد متخصصین ارتودنسی کشور در تهران مشغول به درمان مى باشند و پس از آن کلانشهرهایى مانند کرج تعداد بالایى از متخصصین ارتودنسی را در خود جاى داده اند. در مقاله پیش رو قصد داریم به حضور متخصصین  ارتودنسی در کرج پرداخته و براى یافتن متخصص ارتودنسی خوب در کرج راهنمایى ارائه کنیم

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی در کرج

ارتودنسی ثابت (یا همان سیم کشی دندان!) از اواسط دهه ١٣۵٠ وارد ایران شد. در اوایل فقط ساکنین شهرهاى بزرگ مانند تهران ازین خدمات بهره مى بردند ولى بتدریج و از دهه ۶٠تعداد افرادى که ارتودنسی کرده بودند افزایش یافت و ساکنین شهرهاى دیگر (ولو با مراجعه به شهرهاى بزرگ) نیز امکان دسترسى به متخصص ارتودنسی را پیدا کردند. ارتودنسی در کرج نیز از اواخر دهه ١٣۶٠ همگانى شد. در این سالها متخصصین ارتودنسی مختلفى بصورت پاره وقت در کرج به انجام درمانهاى ارتودنسی مشغول شده بودند اما هنوز هیچ متخصص ارتودنسی بصورت رسمى کلینیک ارتودنسی در کرج (مطب ارتودنسی) دایر ننموده بود. سرانجام دکتر هوشنگ امامى اولین متخصص ارتودنسی بود که اقدام به تاسیس کلینیک ارتودنسی در کرج نمود.

متخصص ارتودنسی خوب در کرج

سالها مطب ارتودنسی دکتر امامى تنها کلینیک تخصصى ارتودنسی در کرج به شمار مى آمد و ازین حیث منحصر به فرد بود. به تدریج متخصصین ارتودنسی دیگرى در کرج شروع به فعالیت نمودند. این متخصصین ارتودنسی نیز اکثرا اقدام به تاسیس کلینیک تخصص ارتودنسی در چهارراه طالقانى کرج نمودند.  متخصصین ارتودنسی که دردهه ١٣٨٠ در کرج شروع به ارتودنسی نمودند در واقع نسل دوم آموزش دیدگان تخصص ارتودنسی در دانشکده هاى دندانپزشکى کشور به شمار مى آمدند. در این سالها علیرغم اینکه چند متخصص ارتودنسی خوب در کرج مشغول بودند ولى با توجه به تعداد زیاد مراجعین، پاسخگوى نیازهاى ارتودنسی در کرج نبودند. با ورود به دهه ١٣٩٠ و افزایش جمعیت شهر کرج (بخصوص جمعیت جوان این شهر) نیاز به تعداد بیشترى از متخصص ارتودنسی خوب در کرج احساس مى شد. این نیاز با ورود نسل سوم متخصصین ارتودنسی آموزش دیده در دانشکده هاى دندانپزشکى کشور تامین شد و به نوعى تناسب جمعیت به متخصص ارتودنسی در کرج بتدریج ایجاد شد. اینک و در ابتداى سال ١٣٩٧ جمعیت دو میلیونى کرج بیش از ده متخصص ارتودنسی رسمى و پروانه دار دارد که در کرج، کلینیک تخصصى ارتودنسی (مطب ارتودنسی)  احداث نموده اند و بالاى بیست متخصص ارتودنسی دیگر نیز بصورت غیر رسمى در کلینیک هاى دندانپزشکى کرج مشغول به فعالیت مى باشند. در بین این سى نفر متخصص ارتودنسی کرج،چند متخصص ارتودنسی خوب در کرج مشغول به درمان مى باشند که از متخصصین به نام و خبره ارتودنسی کشور مى باشند. جالب است بدانید تعداد متخصصین ارتودنسی کرج بیشترین تعداد متخصصین دندانپزشکى  در بین تخصص هاى مختلف دندانپزشکى  در این شهر مى باشد.

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی کودکان در کرج

ارتودنسی کودکان که به نام ارتودنسی پیشگیرى نیز نامیده مى شود،معمولا توسط متخصص دندانپزشکى کودکان آغاز مى شود. دندانپزشک متخصص کودکان روند رویش دندانهاى دایمى و افتادن دندانهاى شیرى را تحت نظر مى گیرد و با توجه به دانش ارتودنسی پیشگیرى که دارد تلاش مى نماید خللى در روند جایگزینى مناسب دندانهاى شیرى توسط دندانهاى دایمى رخ ندهد. این پروسه که توسط دندانپزشک کودکان انجام مى شود اصطلاحا مدیریت فضا نام دارد و نقش بسزایى در موفقیت درمانهاى ارتودنسی بعدى دارد. در بین متخصصین دندانپزشکى کودکان در کرج دکتر ماندانا حجازى در زمینه ارتودنسی کودکان فعال بوده اند؛ایشان که عضو هیئت علمى دانشگاه مى باشند در زمینه ارتودنسی کودکان کتابى نیز تالیف نموده اند که براى دندانپزشکان راهنماى خوبى است.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
اختلالات مفصل فکی گیجگاهی و درمان ارتودنسی

متخصص ارتودنسی نوجوانان در کرج

پس ازینکه روند مدیریت فضاى دندانهاى دایمى به اتمام رسید ودندانهاى دایمى رویش پیدا کردند ،نقش نظارتى متخصص دندانپزشکى کودکان به اتمام مى رسد و متخصص ارتودنسی مرتب کردن بى نظمى دندانها را به عهده مى گیرد. ارتودنسی ثابت آن تکنیک ارتودنسی است که در این مرحله کاربرد زیادى دارد. این نوع ارتودنسی که در گویش برخى افراد به سیم کشی دندان معروف است تکنیک هاى مختلفى دارد. معمولا در این مرحله پیشنهاد مى شود که براى طرح درمان نهایى از چند متخصص ارتودنسی خوب در کرج مشاوره ارتودنسی گرفته شود و پس از جمع بندى در مورد اطلاعات حاصله،بهترین متخصص ارتودنسی کرج انتخاب شود. دکتر فرزین اصلانى تنها فوق تخصص ارتودنسی در کرج و مدرس دانشگاه مى باشند که انواع  ارتودنسی ثابت را در کلینیک تخصصى ارتودنسی خود ارائه مى کنند. پیشنهاد مى شود براى درمان ارتودنسی خود (بخصوص اگر به همراه ارتودنسی،عمل فک نیز لازم باشد) به فوق تخصص ارتودنسی در کرج مراجعه نمایید.

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی بزرگسالان در کرج

بر خلاف آنچه که نسلهاى امروزى خدمات ارتودنسی را به راحتى در اختیار دارند،نسلى که دوران نوجوانى خود را در دهه ١٣۶٠گذراند امکان استفاده از این درمان ها را نداشت. کشورمان  درگیر جنگ بود و هزینه ارتودنسی نیز در توان یک خانواده معمول ایرانى نبود. امروزه تعداد زیادى از افراد این نسل  (که امروز میانسال محسوب مى شوند) به دنبال مرتفع کردن مشکلات بى نظمى دندانهاى خود،در جستجوى ارتودنسی برمى آیند. تعداد افرادى که در کرج در سنین بالا بدنبال ارتودنسی مى باشند نیز کم نیست و حدود یک پنجم مراجعین کلینیک هاى ارتودنسی کرج را تشکیل مى دهند. مهمترین مشکلى که ارتودنسی در سنین بالا دارد،تطابق افراد با این بریس هاى ارتودنسی مى باشد. ارتودنسی در میانسالى و ارتودنسی در بزرگسالى نسبت به ارتودنسی در نوجوانى زمان بیشترى مى برد تا افراد به آن عادت کنند. البته سرعت حرکت دندان در سنین بالا نیز کمتر مى شود (چون استخوان سفت تر شده است)  و ازینرو مدت زمان ارتودنسی بزرگسالان بیشتر از ارتودنسی در سنین پایین تر مى باشد ولى به این معنا نیست که ارتودنسی در این سنین ناممکن مى باشد. مهمترین سوالى که مراجعین ارتودنسی بزرگسال در کرج در رابطه با ارتودنسی در سنین بالا مى پرسند این است که آیا ارتودنسی در این سن هم جواب مى دهد؟در پاسخ بایستى با قاطعیت جواب داد که قطعا ارتودنسی در سنین بالا ممکن است اما قدرى سخت تر است…در کنار همه این توضیحات باید این نکته را هم اضافه کنیم که هزینه ارتودنسی بزرگسالان در کرج معمولا مقدارى بیشتر از هزینه ارتودنسی معمول است. ارتودنسی بزرگسالان در کرج و ارتودنسی در سنین بالا در کرج نیز امروزه جا افتاده است و مراجعین زیادى به ارتودنسی در سنین بالا در کرج مشغول مى باشند.  یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج،در کنار ارتودنسی نوجوانان تلاش مى کند بزرگسالانى که سابقا ازین درمان محروم بوده اند را نیز به ارتودنسی علاقه مند نماید. یکى دیگر از مشوق هایى که علاقه مندى با ارتودنسی در سنین بالا را تقویت نماید،ارتودنسی نامرئى است. یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج حتما ارتودنسی نامریى را به بزرگسالان پیشنهاد مى دهد مگر اینکه مسئله فنى اجازه آن را ندهد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
ارتودنسي دندان نيش

قیمت ارتودنسی در کرج

در مورد هزینه ارتودنسی در مقاله اى بصورت مفصل توضیح داده ایم که در صورت علاقه مندى مى توانید به آن مراجعه نمایید. به طور کلى هزینه ارتودنسی در کرج به میانگین هزینه ارتودنسی در شهرهاى دیگر ایران نزدیک است؛ به این معنا که درمان نزد یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج مقدارى ارزانتر از درمان نزد یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران مى باشد و البته این هزینه ارتودنسی نزد یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج مقدارى بیشتر از شهرهاى دورتر از پایتخت مى باشد. البته باز هم بایستى این نکته را هم یادآورى کنیم که چند متخصص ارتودنسی خوب در کرج حضور دارند که اگر قرار باشد ارتودنسی را نزد آنها در شهرى مانند تهران انجام دهید هزینه ارتودنسی به مراتب بیشترى را بایستى پرداخت کنید و ازینرو مى توان ارتودنسی نزد یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج را ارتودنسی ارزان در کرج نام گذارى کرد. به این مطلب این را هم اضافه کنید که در پرداخت ارتودنسی اقساطى در کرج، معمولا پیش پرداخت ارتودنسی کمترى نسبت به شهرهاى بزرگ دیگر (مثلا تهران) پرداخت مى کنید.

متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب

کلینیک تخصصی ارتودنسی در کرج

با توجه به توضیحاتى که در مطالب فوق داده شد بایستى درک کرده باشید که ارتودنسی دامنه بسیار گسترده اى دارد و نمى توان انتظار داشت که یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج یا حتى بهترین متخصص ارتودنسی در کرج بتواند تمام انواع ارتودنسی را به بهترین حالت درمان کند. کلینیک هاى ارتودنسی دکتر اصلانى در کرج و تهران مجموعه اى را فراهم آورده اند که در آن انواع ارتودنسی بر اساس گروه سنى خود توسط متخصص ارتودنسی کودکان و یا متخصص ارتودنسی بزرگسالان انجام مى شود. متخصص ارتودنسی کودکان در این کلینیک هاى تخصصى،متخصص دندانپزشکى کودکان (دکتر حجازى) مى باشند و متخصص ارتودنسی بزرگسالان،دکتر اصلانى (تنها فوق تخصص استان البرز) مى باشند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
كلينيك ارتودنسي در كرج
2/5 (1 نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code