چه انتظاراتی باید از مشاوره ارتودنسی داشت؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که در نخستین جلسه ارتودنسی شما چه اتفاقی می افتد؟ کودکان، نوجوانان، و حتی افراد بزرگسال ممکن است قبل از مشاوره اولیه ارتودنسی خود مضطرب شوند. به خاطر داشته باشید که نخستین جلسه شما نخستین گام به سمت دستیابی لبخندی زیبا است! ارتودنتیست ها می خواهند شما در تمام گام های مسیر درمان خود احساس راحتی داشته باشید. در زیر برای شما توضیح می دهیم طی نخستین جلسه چه انتظاراتی باید داشته باشید.

به محض رسیدن به مطب

وقتی وارد مطب می شوید کارکنان مطب به گرمی از شما استقبال خواهند کرد. سپس فرم هایی در اختیار شما قرار خواهند گرفت که باید آنها را پر کنید. ممکن است قبل از مراجعه از طریق ایمیل آنها را برای شما ارسال کرده باشند و در منزل آنها را پر کرده باشید، بنابراین لطفاً آنها را با خود همراه داشته باشید. سپس برای انجام مشاوره اولیه به اتاق ارتودنتیست راهنمایی خواهید شد که تقریباً حدود 30 تا 60 دقیقه طول خواهد کشید.

مشاوره اولیه

اگر یک دندانپزشک عمومی شما را ارجاع داده باشد، ارتودنتیست با توجه به تشخیص اولیه دندانپزشک مشاوره اولیه را تکمیل خواهد کرد. در غیر اینصورت، ارتودنتیست با شما در مورد نگرانی هایی که در مورد ظاهر و عملکرد دندان های خود دارید صحبت خواهد کرد. علاوه بر این، شما باید به پزشک خود اجازه دهید از تمام مشکلات دندانی که تجربه کرده اید اطلاع پیدا کند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
ارتودنسی دیمون

ارتودنتیست شما پس از معاینه دندان های شما و انجام گفتگو با شما، در مورد گام بعدی با شما صحبت خواهد کرد. برای برخی بیماران، ارتودنتیست ممکن است توصیه کند هر درمانی به تعویق بیفتد. هرگز برای معاینه فک و دندان های کودک شما دیر نیست- یک ارتودنتیست مجرب می تواند مشخص نماید آیا امکان دارد بیمار در دوران نوجوانی یا بزرگسالی مشکلات دیگری داشته باشد یا خیر.

علاوه بر این، در صورت وجود هر گونه علامت و نشانه آسیب ها یا اختلالات فک، بیماری لثه، یا بهداشت بد دهانی، ارتودنتیست می تواند درمان های متفاوتی برای نوجوانان و افراد بزرگسال ارائه دهد. این مسائل باید قبل از آغاز درمان و جایگذاری ابزارهای ارتودنتیک برطرف شوند.

بقیه بیماران برای گام بعدی آمادگی دارند.

مشاوره ارتودنسی

مشاوره ارتودنسی

چه اتفاقی می افتد اگر درمان شما به تعویق بیفتد؟

اگر درمان شما به تعویق بیفتد، کلینیک با شما تماس خواهد گرفت تا به شما اطلاع دهد که زمانی باید برای یک مشاوره دیگر به مطب مراجعه کنید. در این صورت، باید توصیه های پزشک خود در مشاوره اولیه را دنبال کنید تا مطمئن شوید شما (یا کودک شما) می توانید برای مراجعه بعدی آمادگی داشته باشید. این ممکن است شامل مراجعه به یک متخصص باشد که آنها به شما توصیه کرده اند، یا صبر کردن تا زمانی که همه دندان های کودک شما تا قبل از درمان رشد کرده و در جای خود قرار گرفته باشند.

بازه زمانی تا مشاوره بعدی می تواند چیزی بین 6 ماه تا 12 ماه باشد. برخی بیماران پس از مشاوره اولیه برای آغاز درمان آمادگی دارند. در حالی که برخی دیگر ممکن است تا چند سال دیگر این آمادگی را نداشته باشند. هر مورد متفاوت است. مهم است که ما تا زمان ایده آل برای آغاز درمان صبر کنیم. این انتظار به شما اطمینان می دهد که بهترین نتایج را بدست خواهید آورد که یک عمر برای شما دوام خواهند داشت.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
ارتودنسي دندان

پس از مشاوره ارتودنسی چه اتفاقی می افتد؟

برای آنکه ارتودنتیست بهترین گزینه درمان را به شما پیشنهاد دهد، تشخیص های بالینی بیشتری نیاز هستند. تا زمانی که شما مدارک پزشکی کاملی نداشته باشید تأیید طرح درمان خاص در مشاوره اولیه غیر ممکن است.

ارتودنتیست خلاصه ساده ای از مشکلی که دارید به شما ارائه خواهد داد و برای شما توضیح خواهد داد چگونه می تواند مشکل شما را درمان کند. علاوه بر این، هزینه های درمان را نیز برای شما شرح خواهد داد.

اسناد دندانپزشکی، مانند اسکن ها و تصاویر رادیوگرتفی با اشعه ایکس ممکن است به صورت روتین درخواست شوند. اصلاً بعید نیست که یافته های جدیدی از این اسناد جدید بدست بیایند و بتوان گزینه های درمان را تغییر داد. به همین دلیل است که یک طرح درمان قطعی نمی تواند تأیید شود مگر آنکه همه اینها مرور شده باشند. برخی بیماران ممکن است نیاز به قالب گیری از قوس های دندانی بالا و پایین داشته باشند، که می تواند به ارائه طرح درمان نیز کمک کند.

اگر شما قبلاً عکس رادیوگرافی با اشعه ایکس نداشته اید یا عکس رادیوگرافی جدید نیاز است، ارتودنتیست هماهنگی های لازم برای ارجاع شما به رادیولوژیست دهان و دندان را انجام خواهد داد. این کار قبل از بازگشت شما به مطب برای ارائه طرح درمان به شما انجام خواهد شد.

مشاوره ارتودنسی

مشاوره ارتودنسی

جلسه بعدی: ارائه طرح درمان

وقتی همه اطلاعات جمع آوری شدند و ارتودنتیست شما طرح درمان شما را آماده کرد، برنامه ریزی های لازم برای مراجعه شما و ارائه طرح درمان به شما انجام خواهند شد. ارائه عبارت است از معرفی همه گزینه های مناسب برای مورد شما. برای برخی افراد بریس ها تنها روی یک قوس دندانی، بریس های کامل، بریس های معمولی، بریس های لینگوال، یا الاینرهای شفاف نیاز خواهند بود. سپس بسته به تصمیم شما گزینه ای که می خواهید برای شما استفاده خواهد شد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
چند کار ساده برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها

برخی بیماران ممکن است برای دریافت بریس ها آمادگی نداشته باشند. ممکن است پزشک یک درمان اولیه توصیه کند در حالی که بیمار جوان است و فک او هنوز در حال رشد است. اگر ارتودنتیست معتقد باشد که فشردگی بیش از حد در آینده مشکل آفرین خواهد بود، وسیع کننده کام را پیشنهاد خواهد داد.

در صورت داشتن هر گونه پرسشی، در همین جلسه مشاوره آن را مطرح کنید تا بتوانید با خیال راحت درمان خود را آغاز کنید.

0/5 (0 نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *