آیا تمرینات میوینگ واقعاً تأثیر دارند؟

ما در جامعه ای سریع زندگی می کنیم. گرچه بسیاری از ما به طور منطقی متوجه هستیم که نتایج واقعی می توانند زمان بر باشند، اما این امر مانع ما نمی شود که همین حالا آنها را بخواهیم. این بویژه در مورد چیزی مانند میوینگ صادق است، که ما امیدواریم با انجام آن سلامت و ظاهر خود را رو به بهتر شدن بهبود بخشیم.

بنابراین، برای دیدن نتایج، نیاز است میوینگ چه مدت انجام شود؟

ممکن است چندین ماه یا حتی چندین سال طول بکشد تا میوینگ به نتیجه برسد. نوجوانان و افراد بزرگسال جوان تغییرات را بسیار سریع تر از افراد مسن تر مشاهده خواهند کرد، احتمالاً در عرض 6 ماه. با این اوصاف، هر کسی که با وضعیت مناسب زبان در واقع در حال انجام تمرینات میوینگ است، ظاهر بهتری دارد. و هرچه این تمرینات را بیشتر انجام دهید، احساس بهتری خواهید داشت و نتایج را سریع تر مشاهده خواهید کرد.

مانند هر چیز دیگری، نتایجی که از تمرینات میوینگ مشاهده می کنید به تلاشی بستگی خواهد داشت که برای آن انجام می دهید. در این مقاله نکاتی که باید بدانید را برای شما توضیح خواهیم داد.

میوینگ چیست؟

اگر در حال فکر کردن به این موضوع هستید که چقدر طول می کشد تا نتایج میوینگ را مشاهده کنید، احتمالاً با این مفهوم آشنا هستید. اما در هر صورت، در اینجا یک توضیح سریع از آن ارائه می دهیم.

“میوینگ” نام محاوره ای است که به وضعیت صحیح زبان اطلاق می شود. حفظ وضعیت مناسب زبان برای سلامتی شما مفید است (مثلاً با بهبود تنفس و کاهش خروپف). همچنین می تواند به اصلاح عقب رفتگی چانه کمک کند و به طور کلی فک تراشیده تری را ایجاد کند که به نظر می رسد همه ما می خواهیم فک ما چنین ظاهری داشته باشد.

هنگامی که تمرینات میو را انجام می دهید، تمام زبان خود را بالای دهانتان قرار می دهید (که به آن “کام یا سقف دهان” نیز گفته می شود)، تا جایی که ممکن است روی پشت زبان تمرکز کنید. در تصاویری که برای نمونه ارائه داده ایم، درباره محل قرار دادن زبان هنگام انجام تمرینات میو کردن بیشتر یاد بگیرید. لب های شما باید بسته باشند و دندان های شما باید آنقدر به یکدیگر نزدیک باشند که تقریباً با هم تماس اندکی داشته باشند، اما نه کاملاً.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
فضا نگهدارنده دندان

در حالت ایده آل، مانند هر وضعیت بدنی خوب دیگری، به طور کلی، می خواهید این وضعیت زبانی تنظیمات پیش فرض شما باشد. و دقیقاً مانند هر وضعیت بدنی خوبب به طور کلی، مواقعی پیش می آیند که شما خمیده می شوید (یا زمانی که زبانتان به کف دهان می افتد).

این اشکالی ندارد. تا زمانی که تلاش آگاهانه ای برای گنجاندن تمرینات میو کردن در طول روز خود انجام می دهید، از مزایای آن برخوردار خواهید شد (و کمی جلوتر، در مورد تعداد ساعاتی که در روز باید این تمرینات را انجام دهید بیشتر توضیح خواهیم داد). در حالت ایده آل، شما به نقطه ای خواهید رسید که به مدت 4 تا 8 ساعت در روز تمرینات میو را انجام خواهید داد.

تمرینات میوینگ

تمرینات میوینگ

تمرینات سخت میوینگ متفاوت هستند.

توجه داشته باشید که برخی از افراد تمرینات میوینگ را با تمرینات سخت میوینگ اشتباه می گیرند، کاری که معمولاً برای تسریع و افزایش تأثیر تمرینات میو روی ظاهر فیزیکی خود انجام می دهید (به عنوان مثال: اگر واقعاً روی داشتن فک تراشیده تر متمرکز هستید).

تمرینات سخت میوینگ عبارتند از فشار دادن زبان به کام، به اندازه ای محکم که می توانید. معمولاً به مدت چند دقیقه به سختی این تمرین را انجام می دهید، مکث می کنید و سپس دوباره به سختی آن را انجام می دهید.

اگر می خواهید فک خود را زودتر تقویت کنید، ممکن است جویدن زبان یا آدامس سفت را نیز امتحان کنید. اما توجه داشته باشید که مانند هر عضله دیگری، کشش عضلات فک کاملاً امکان پذیر است (یعنی: دیوانه نشوید).

چقدر طول می کشد تا نتایج میوینگ قابل مشاهده شوند؟

خوب، حالا به این پرسش اساسی بپردازیم. بیایید فرض کنیم که می توانید به مدت 4 تا 8 ساعت توصیه شده در روز تمرینات میوینگ را انجام دهید. و بیایید فرض کنیم که مقداری آدامس جویدن یا سایر تمرینات تقویت فک را نیز انجام می دهید. چه مدت طول می کشد تا زمانی که شروع به مشاهده نتایج قابل توجه کنید؟

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
درمان های دندانپزشکی برای بیمارانی دیابتی

تاکنون، ما هیچ تحقیقات علمی در مورد اثرات بلند مدت میوینگ نداشته ایم. بنابراین بیشتر آنچه در مورد نتایج می دانیم از حکایات شخصی، هم از پزشکان و هم از دندانپزشکان می آیند.

ما می دانیم که استفاده از ابزارهای دهانی می تواند شکل صورت را تنها در یک سال تغییر دهد. و همچنین می دانیم که اسکلت صورت ثابت نیست، و برخی از بخیه ها در صورت تا حدود 68 سالگی به طور کامل بسته نمی شوند.

فراتر از این، افراد بزرگسال جوان تر، نسبت به دیگر افراد بزرگسال، نتایج بسیار سریع تری را مشاهده خواهند کرد.  اغلب دندانپزشکان با مشاهده برخی از نتایج در افراد 17 یا 18 یا 19 ساله شگفت زده شده اند.

تمرینات میوینگ

تمرینات میوینگ

افراد مسن تری که تمرینات میوینگ را انجام می دهند آهسته تری نتایج را خواهند دید.

این هشدار داده می شود که بعد از سن 25 یا احتمالاً 30 سالگی، نتایج چشمگیر به این سرعت به دست نمی آیند. اگر تمرینات میوینگ را واقعاً به خوبی انجام می دهید، ممکن است در یک سال بین 1 تا 5 میلی متر تغییر مشاهده کنید. این ممکن است زیاد به نظر نرسد- اما با گذشت سال ها، این میلی مترها شروع به افزوده شدن خواهند کرد. عملاً این سود مرکب است و فواید سلامتی کاری که انجام می دهید را فراموش نکنید.

بنابرای  اگر شما یک فرد بزرگسال هستید، پس انتظار نداشته باشید که یک شبه شاهد تغییرات باشید. و حتی اگر جوان تر باشید، هنوز مدتی طول می کشد تا نتایج معنی داری را مشاهده کنید.

سخن پایانی

اگر جوان هستید، ممکن است در چند ماه نتایج حاصل از تمرینات خوب میوینگ را مشاهده کنید. افراد مسن بیشتر طول می کشد، اما ممکن است.

افرادی که این تمرین را انجام داده اند، نسبت به ظاهر خود احساس بهتری داشته اند، و بیشتر از طریق بینی شروع به تنفس می کنند (که برای سلامتی آنها عالی است) و نسبت به وضعیت خود و بیشتر نگه داشتن گردن خود در راستای ستون فقرات خود آگاه شده اند. تاثیر این تمرین روی شانه ها و حالت کلی فرد نیز تاثیرگذارتر است.

در نهایت، باید این نکته را بگوییم که به یاد داشته باشند در حالی که میوینگ واقعاً یک راه حل سریع نیست، اما می تواند باعث شود چهره شما در حین انجام آن، بلافاصله بهتر به نظر برساند، صاف تر بایستید و کمی سالم تر زندگی کنید. این یک ابزار در جعبه ابزار زندگی سالم شما است.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
ارتودنسی چيست؟

البته  باید این را نیز در نظر گرفت که انجام هر تکنیکی باید تحت نظر دندانپزشک و ارتودنتیست انجام شود، زیرا انجام آنها ممکن است عوارض ناخواسته ای در پی داشته باشد یا حتی بیمارانی که به اصلاحات با ارتودنسی و جراحی نیاز دارند، ممکن است مشکل آنها با انجام این تمرینات هیچ تغییری نکند یا حتی وخیم تر شود.

تمرینات میوینگ

تمرینات میوینگ

پرسش های مرتبط:

چه مدت طول می کشد تا نتایج تمرینات میوینگ را مشاهده کنید؟

نتایج میوینگ با توجه به سن و مدت زمانی که هر روز آن را انجام می دهید متفاوت است، اما بیشتر افراد می توانند انتظار داشته باشند که در عرض 6 ماه نتایج را مشاهده کنند. برای افراد مسن تر، انتظار داشته باشید که نتایج قابل توجهی را در عرض 12 تا 24 ماه مشاهده کنید. با این حال، تمام افرادی که این تمرین را انجام می دهند، به طور فعال صاف می ایستند و از وضعیت مناسب زبان استفاده می کنند، بهبودی فوری در خط فک خود خواهند دید.

چگونه می دانید که تمرینات میوینگ می کنند؟

برای اینکه بدانید آیا تمرینات میوینگ برای شما مفید هستند یا خیر، یک عکس ار نیمرخ خود در حالت ایستاده بگیرید و وضعیت بدن خود را یادداشت کنید. اگر کمر و شانه های شما صاف هستند و عضلات فک شما با دهان بسته درگیر هستند، به احتمال زیاد پیشرفت خوبی خواهید داشت. من توصیه می کنم قبل از شروع تمرینات، عکس از نیمرخ خود بگیرید تا چیزی برای مقایسه داشته باشید.

سریع ترین راه برای مشاهده نتایج میوینگ چیست؟

تمرینات منظم میوینگ، به جای تغییر سریع و شدید، نتایج تدریجی و پایدار را به همراه خواهند داشت. سریع ترین راه برای مشاهده نتایج این تمرینات این است که هر روز تمرین میوینگ را انجام دهید و هر زمان که می توانید وضعیت بدن و زبان خود را خوب حفظ کنید.

آیا نتایج تمرینات میوینگ دائمی هستند؟

مانند تمام تمرینات وضعیتی، نتایج این تمرینات به حفظ وضعیت دهانی خوب بستگی دارند. این به حفظ ماهیچه های فک و دهان کمک می کند، و تعریفی را ارائه می دهد که اکثر افراد به دنبال آن هستند. برای افراد جوان تری که این تمرینات را انجام می دهند، نتایج تمرینات میوینگ چشمگیرتر و ماندگارتر هستند، اما حفظ وضعیت دهانی خوب همچنان نیاز است.

5/5 (1 نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *