متخصص ارتودنسی در کرج

تعداد متخصصین ارتودنسی کرج، در چند دهه اخیر به میزان زیادی افزایش یافته است و دیگر نمی توان استان البرز را از حیث خدمات ارتودنسی محروم حساب کرد. تعداد متخصصین دندانپزشکی کرج ظرف ده سال گذشته افزایش یافته است و استان البرز ازین حیث دیگر نیازمند مراجعه به مراکز دندانپزشکی تهران نمی باشد. شهر کرج بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ بیش از دو میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد و ازین حیث جزو چند شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود. بیش از شصت درصد جمعیت استان البرز در شهر کرج ساکن می باشند و این تراکم جمعیتی، مشخصا” نیازمند خدمات دندانپزشکی تخصصی نیز می باشند. متخصصین پزشکی زیادی در این شهر مشغول به کار بوده اند ولی روند فعالیت متخصصین دندانپزشکی در دهه گذشته سرعت گرفته است. در این بین بحث تخصص ارتودنسی کمی متفاوت تر است و متخصصین ارتودنسی کرج بیشترین تعداد متخصصین دندانپزشکی در کرج را شامل می شوند. تعداد متخصصین ارتودنسی دارای پروانه طبابت در کرج در سال ۱۴۰۲ بیش از بیست نفر می باشد و از حیث ارتودنسی تخصصی،دراستان البرز در کم و کیف قابل قبولی قرار دارد.

لیست متخصصین ارتودنسی در کرج

پراکندگی موقعیت کلینیک های ارتودنسی متخصصین ارتودنسی کرج، خیلی زیاد نیست؛ یعنی مطب اکثر متخصصین ارتودنسی کرج در مناطقی به مرکزیت چهارراه طالقانی کرج تاسیس شده است و شاید این موضوع به نوعی به نفع بیماران ارتودنسی باشد؛ چرا که می توانند در محدوده ای با وسعت کوچک، سوالات و مشاوره های ارتودنسی خود را از متخصصین ارتودنسی کرج بپرسند. البته در سالهای اخیر عظیمیه کرج نیز بتدریج در حال تبدیل شدن به بورس جدیدی از خدمات دندانپزشکی شده است و چندین متخصص ارتودنسی در عظیمیه کرج اقدام به تاسیس کلینیک ارتودنسی نموده اند. ماهیت انجام درمانهای انتخابی و زیبایی دندانپزشکی (از جمله ارتودنسی) به نحوی است که قابل پیش بینی است که مراجعه کنندگان، بین چند متخصص ارتودنسی خوب در کرج مشاوره بگیرند تا در نهایت بهترین متخصص ارتودنسی کرج را انتخاب نمایند.

لیست متخصصین ارتودنسی کرج در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر می باشند:

 1. دکتر هوشنگ امامی
 2. دکتر سیامک همت پور
 3. دکتر فرزین اصلانی
 4. دکتر رامیار رضوان
 5. دکتر بهنام نوبخت
 6. دکتر محسن رضایی
 7. دکتر کامیار خضری
 8. دکتر محمدباقر حیدری
 9. دکتر فرناز اسدی
 10. دکتر فریبرز جعفرپور
 11. دکتر حمید قاسمی
 12. دکتر ستار کبیری
 13. دکتر الناز نجفی
 14. دکتر محمدحسین فراهانی
 15. دکتر حمید گلشاهی
 16. دکتر ستاره سهرابی
 17. دکتر مهناز ارثی
 18. دکتر پدرام دانش کاظمی
 19. دکتر پروین تمیز
 20. دکتر میلاد سلیمانی

متخصص ارتودنسی در گوهردشت کرج

متخصص ارتودنسی در کرج

متخصص ارتودنسی در کرج

جالب است بدانید بیشترین موقعیتی که برای آن منطقه ،متخصص ارتودنسی در اینترنت سرچ می شود، گوهردشت کرج می باشد. این منطقه، از جمله نواحی پرجمعیت کرج می باشد و کلینیک های دندانپزشکی زیادی را نیز در خود گنجانده است ولی فعالیت متخصصین ارتودنسی در گوهردشت بصورت پارت تایم و‌محدود به کلینیک های دندانپزشکی گوهردشت کرج می باشد.

متخصص ارتودنسی در عظیمیه کرج

تا ده سال قبل هیچ متخصص ارتودنسی در عظیمیه کرج مطب دایر نکرده بود اما در چند سال اخیر چندین متخصص ارتودنسی از قبیل دکترالناز نجفی و دکتر حمید گلشاهی در عظیمیه کرج مطب ارتودنسی دایر نموده اند.

متخصص ارتودنسی درمهرشهر کرج

قضیه مهرشهر کرج از دو منطقه گوهردشت کرج و عظیمیه کرج که نسبتا” پرجمعیت می باشند، متفاوت می باشد. بطور سنتی این منطقه ویلانشین کرج، جمعیت ساکن بالایی ندارد که متخصصین ارتودنسی را مجاب کند تا در این منطقه کلینیک تخصصی ارتودنسی دایر کنند. جالب است بدانید کم کم متخصصین دندانپزشکی از قبیل متخصص پروتزهای دندانی و متخصص درمان ریشه در مهرشهر کرج مطب تخصصی دندانپزشکی احداث نموده اند و انتظار می رود این منطقه،متخصص ارتودنسی نیز به خود جذب نماید.

متخصص ارتودنسی در چهارراه طالقانی کرج

چهارراه طالقانی کرج را به نوعی می توان مرکز ارتودنسی کرج نامگذاری کرد.در حدفاصل چهارراه طالقانی تا میدان سپاه کرج دکتر فرزین اصلانی، دکتر محمدباقر حیدری، دکتر هوشنگ امامی، دکتر سیامک همت پور و دکتر حمید قاسمی مطب تخصصی ارتودنسی خود را دایر نموده اند. در حدفاصل چهارراه طالقانی و پل آزادگان دکتر محسن رضایی دارای مطب می باشند. در حدفاصل چهارراه طالقانی و میدان شهدا، دکتر کامیار خضری، دکتر فرناز اسدی، دکتر ستار کبیری، دکتر پدرام دانش کاظمی، دکتر ستاره سهرابی مطب ارتودنسی دارند. در حدفاصل چهارراه طالقانی کرج و چهارراه هفت تیر دکتر بهنام نوبخت، دکتر جعفرپور دارای کلینیک تخصصی ارتودنسی می باشند. دکتر رامیار رضوان نیز در حدفاصل چهارراه هفت تیر تا چهارراه مصباح مطب خود را تاسیس نموده اند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
فوق تخصص ارتودنسي

البته غیر از لیست متخصصین ارتودنسی فوق در کرج، متخصصین ارتودنسی دیگری نیز بصورت موقت در کلینیک های دندانپزشکی فعالیت دارند ولی اسامی فوق لیست متخصصین ارتودنسی را شامل می شود که دارای پروانه طبابت در شهر کرج می باشند.

متخصصین ارتودنسی مهاجرت کرده از کرج!

متخصص ارتودنسی در کرج

متخصص ارتودنسی در کرج

در ده سال گذشته موج مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به دندانپزشکان کرج نیز رسیده است و جامعه ارتودنسی ایران نیز متخصصین ارتودنسی زیادی را از دست داده است. چندین متخصص ارتودنسی کرج ازین شهر مهاجرت نموده اند و متخصصین ارتودنسی دیگری نیز در کرج هنوز چند ماه در سال در مطب خود در کرج فعالیت می کنند. متخصصین ارتودنسی که بطور کامل مهاجرت نموده اند مطب تخصصی ارتودنسی خود را به بک متخصص ارتودنسی جوان تر واگذار نموده اند و دیگر در کرج فعالیتی ندارند.

متخصص ارتودنسی کودکان در کرج

عنوان مستقلی تحت عنوان متخصص ارتودنسی کودکان در کرج وجود ندارد. در واقع دو گروه از متخصص دندانپزشکی به مسائل ارتودنسی کودکان می پردازند که عبارتند از متخصص ارتودنسی و متخصص دندانپزشکی کودکان.

متخصصین دندانپزشکی کودکان اغلب به مشکلات ارتودنسی سنین پایین تر از هشت سالگی می پردازند که به نوعی ارتودنسی پیشگیری محسوب می شود.اولین ویزیت با متخصص ارتودنسی نیز ۷-۸ سالگی است و متخصص ارتودنسی در صورت نیاز به مشکلات ارتودنسی جدی تر، بایستی از سنین پایین تر به عنوان متخصص ارتودنسی کودکان اقدام به درمان نماید. پس لغت متخصص ارتودنسی کودکان در کرج عنوان مجزایی نیست و هر متخصص ارتودنسی که در زمینه ارتودنسی کودکان کرج فعالیت متمرکز داشته باشد،به عنوان متخصص ارتودنسی کودکان در کرج شناخته می شود.

متخصص ارتودنسی خوب در کرج

با توجه به اینکه اکثر متخصصین ارتودنسی کرج در یک محدوده با مرکزیت چهارراه طالقانی کرج و البته عظیمیه کرج قرار دارند، یک مراجعه کننده ارتودنسی می تواند به راحتی از چندین متخصص ارتودنسی خوب در کرج نظرخواهی کند. یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج بایستی حداقل ۳سال در کرج درمان ارتودنسی انجام داده باشد تا حداقل یک سری درمانهای ارتودنسی تکمیل شده به شهر ارائه کرده باشد. یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج را می توان از قبل و بعد ارتودنسی های وی تشخیص داد. امروزه با گسترش فضای اطلاعات،می توان به نمونه های درمانی ارتودنسی دسترسی پیدا کرد و این نمونه های متخصص ارتودنسی بهترین مسیر ارزیابی کیفیت درمان یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج می باشد. همکاران دندانپزشکی که در کرج فعالیت می کنند،شناخت نسبی از شهرت کاری متخصصین ارتودنسی کرج دارند و هر فردی می تواند با مشاوره از دندانپزشک خانوادگی خود در کرج، یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج را جستجو نماید.

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج آن متخصص ارتودنسی است که از نظر رفتاری و علمی به شما اثبات کرده است که توانایی عهده دار شدن درمان ارتودنسی شما را دارد. در واقع شاید در لیست متخصصین ارتودنسی کرج،توانمندی متخصصین ارتودنسی در کرج متفاوت باشد، اما بین چند متخصص ارتودنسی خوب در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی کرج، دندانپزشک متخصص ارتودنسی است که به دل شما نشسته باشد. البته بحث قیمت وهزینه ارتودنسی نیز بسیار در تصمیم گیری مراجعین ارتودنسی تاثیرگذار است اما با توجه به اینکه ارتودنسی اقساطی در کرج شیوه غالب دریافت تعرفه ارتودنسی می باشد،اگر بین چند متخصص ارتودنسی خوب به انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در کرج رسیدید،می توان نحوه پرداخت ارتودنسی را به توافق رساند.چون درمان ارتودنسی یک درمان با طول دوره درمان زیاد می باشد،بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی در کرج دقت لازم را به خرج دهید چرا که اگر درمان ارتودنسی شما به مشکل بربخورد، معمولا’ متخصص ارتودنسی دیگری در کرج ادامه درمان شما را نخواهد داد. متخصصین ارتودنسی کرج غالبا” برای بیماری که براکت های ارتودنسی روی دندانهای خود داشته باشند، معاینه اولیه نیز انجام نمی دهند.     

قیمت ارتودنسی در کرج

در بحث قیمت و هزینه ارتودنسی در کرج، قبلا” در مقاله ای مجزا و مبسوط به آن موضوع پرداخته ایم اما در انتهای مقاله، قصد داریم توضیحاتی در زمینه قیمت ارتودنسی در کرج ارائه دهیم.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
ارتودنسي كرج

قیمت ارتودنسی در کرج مانند بسیاری از تعرفه های دیگر دندانپزشکی زیبایی کشورمان بسیار متاثر از هزینه ارز می باشد و دلیل این موضوع نیز به این نکته برمی گردد که بسیاری از تجهیزات و مواد مصرفی ارتودنسی وارداتی می باشند و با تغییر قیمت ارز،دچار افزایش قیمت می شوند. نوسانات ارزی دهه ۱۳۹۰ متخصصین ارتودنسی کشورمان و همین طور متخصصین ارتودنسی کرج را به این نتیجه رساند که اگر می خواهند کیفیت خدمات و سطح مواد مصرفی خود را تنزل ندهند، ناچارند که با افزایش قیمت ارز، قیمت خدمات ارتودنسی خود را نیز افزایش دهند. هزینه ارتودنسی کرج به نسبت هزینه ارتودنسی کلان شهرهای دیگر کشورمان، هزینه ارتودنسی مناسب و به نوعی ارتودنسی ارزان محسوب می شود اما همین هزینه نیز در اقتصاد فعلی مملکت ما بر دوش خانوارها سنگینی می کند .اکثر متخصصین کرج برای اینکه بتوانند انجام این درمان را برای مراجعین خود، ممکن کنند؛ شیوه پرداخت اقساطی ارتودنسی را برای مراجعین ارتودنسی کرج در نظر گرفته اند. ارتودنسی اقساطی در کرج اینک شیوه غالب پرداخت هزینه های ارتودنسی در کرج می باشد.

ارتودنسی قسطی در کرج

اوایل و در دهه ۱۳۸۰ نحوه دریافت هزینه های ارتودنسی بصورت چکی بود و متخصصین ارتودنسی قدیمی کرج هزینه های ارتودنسی را در چندین چک دریافت می کردند و اغلب نیز فواصل چک ها بصورت سه ماهه تنظیم می شد و ظرف مدت مشخصی نیز هزینه ارتودنسی تسویه می شد. هنوز نیز متخصصین ارتودنسی قدیمی کرج به این شیوه، هزینه ارتودنسی را دریافت می نمایند. به مرور و از دهه ۱۳۹۰ شیوه پرداخت هزینه های ارتودنسی در کرج به ارتودنسی قسطی در کرج تغییر کرد و در این شیوه اغلب یک پیش پرداخت اولیه برای شروع درمان ارتودنسی دریافت می شود و در ادامه هزینه ارتودنسی بسته به زمان درمان مورد نیاز به اقساط ماهیانه تقسیم می شود. اینکه یک متخصص ارتودنسی در کرج بپذیرد که هزینه درمان ارتودنسی را بصورت تمام اقساط دریافت کند، مورد نادری است و عمومیت ندارد. پیش پرداخت اولیه ارتودنسی در واقع ضمانت می کند که وسایل ارتودنسی(که گران قیمت هستند)برای فردی نصب شده اند که قصد جدی برای انجام ارتودنسی دلرد و نمی خواهد که درمان ارتودنسی را نیمه کاره رها کند.

ارتودنسی ارزان در کرج

دو فاکتور مهم ،بیشترین تاثیر را در تعیین قیمت درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در کرج دارند:

فاکتور اول تجربه،مهارت و عناوین یک متخصص ارتودنسی در کرج می باشد. مطمئنا” کلینیک های ارتودنسی در کرج که سابقه فعالیت درازمدتی در ارتودنسی دارند و متخصص ارتودنسی مجرب و عنوان داری را در راس فعالیت درمانی ارتودنسی خود دارند، هزینه ارتودنسی بالاتری نسبت به کلینیک های تازه تاسیس ارتودنسی خواهند داشت.

فاکتور دوم تجهیزات و کیفیت مواد ارتودنسی یک کلینیک متخصص ارتودنسی می باشد. مرکز ارتودنسی در کرج که تجهیزات مدرن و به روز ارتودنسی را به خدمت می گیرد و‌ مواد مصرفی ارتودنسی آن کیفیت بالایی دارد،مسلما” هزینه تمام شده بالاتری را برای ارتودنسی در کرج خواهد داشت.

در مجموع بررسی این دو فاکتور فوق به این نتیجه می رسیم که اگر کلینیک ارتودنسی در کرج،کیفیت درمان ارتودنسی قابل قبولی را ارائه نماید (چه از نظر کیفیت درمان متخصص ارتودنسی خود و چه از بابت مواد و تجهیزات کلینیک ارتودنسی) مجبور خواهد بود یک بهای حداقلی برای حفظ کیفیت خدمات ارتودنسی خود درنظر بگیرد. مراجعین ارتودنسی کرج بایستی بجای اینکه بدنبال یک ارتودنسی ارزان در کرج (به معنای معادل ارتودنسی بی کیفیت) باشند بهتر است بدنبال یک ارتودنسی با قیمت مناسب در کرج (با معنای معادل با بهترین مرکز ارتودنسی کرج) باشند.

دکتر ارتودنسی در کرج

زمانی بود که در کرج تعداد متخصصین ارتودنسی به انگشتان دست نیز نمی رسید و تعداد کم متخصصین ارتودنسی پاسخگوی مراجعین ارتودنسی کرج و استان البرز نبود. از این رو دندانپزشکان کرج با شرکت در دوره های ارتودنسی کوتاه مدت اقدام به درمان های ارتودنسی در کرج می نمودند. با توسعه کلینیک های دندانپزشکی کرج و افزایش تعداد متخصصین ارتودنسی کرج، تعداد متخصصین ارتودنسی کرج به نسبت جمعیت کرج و استان البرز به میزان قابل قبولی رسیده است و دیگر نیازی نیست برای ارتودنسی، به دکتر ارتودنسی غیرمتخصص مراجعه شود. امروزه دکتر ارتودنسی در کرج که کیفیت درمان ارتودنسی قابل قبولی را ارائه می کند باید متخصص ارتودنسی باشد و مدرک تخصصی ارتودنسی خود را از دانشکده های دندانپزشکی کشورمان دریافت نموده باشد. برای آگاهی ازینکه یک دکتر ارتودنسی در کرج، متخصص ارتودنسی می باشد یا نه،می توانید به سایت سازمان نظام پزشکی ایران مرتجعه نمایید و از متخصص ارتودنسی بودن یک دکتری که ارتودنسی انجام می دهد، اطمینان حاصل نمایید.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:
ارتودنسي متحرك

بهترین مرکز ارتودنسی در کرج

بهترین مرکز ارتودنسی در کرج آن کلینیک ارتودنسی کرج می باشد که متخصص ارتودنسی باتجربه ای دارد؛متخصص ارتودنسی مجرب در کرج متخصص ارتودنسی هست که حداقل سه سال و ترجیحا” پنج سال فعالیت درمانی ارتودنسی در کرج انجام داده باشد تا حداقل دو دوره از مراجعین درمان های ارتودنسی را به اتمام رسانده باشد تا کیفیت ارتودنسی های وی قابل ارزیابی باشد. بهترین مرکز ارتودنسی کرج تجهیزات ملزوم درمان های ارتودنسی را برای مجموعه خود فراهم می کند و ابزارهای درمان ارتودنسی خود را بصورت مداوم آپدیت و به روز نگه می دارد. مواد مصرفی بهترین مرکز ارتودنسی کرج، آبروی متخصص ارتودنسی فعال در کرج می باشد و بهترین متخصص ارتودنسی کرج آبروی حرفه ای خود را با کیفیت پایین مواد مصرفی کلینیک ارتودنسی خود به مخاطره نمی اندازد. چون درمان های ارتودنسی درمان هایی با زمان طولانی می باشند و نیاز به مراجعه های مدوام دارند، بهترین مرکز ارتودنسی کرج نظم قابل قبولی باید داشته باشد و پرسنل و کادر این مجموعه نیز باید بتوانند برخورد مناسب داشته باشند و صبوری لازم برای یک درمان طولانی مدت را از خود نشان دهند. بهترین مرکز ارتودنسی کرج در چندین سال و به مرور زمان، این بهترین مرکز بودن خود را به اثبات می رساند و چون ارتودنسی یک درمان طولانی می باشد، مراجعین ارتودنسی باید حتما” در انتخاب بهترین مرکز ارتودنسی کرج باید حساسیت داشته باشند تا در این درمان زمانبر به مشکل برنخورند.

انواع ارتودنسی کرج

 ارتودنسی نامریی در کرج

در سالهای اخیر سیستم های جدید ارتودنسی در کرج نیز شایع شده اند و متخصصین ارتودنسی کرج نیز از این سیستم های درمانی در کلینیک های ارتودنسی خود کمک می گیرند. ارتودنسی نامریی که ارتودنسی الاینر نیز نامیده می شود و از پلاک های شفاف ارتودنسی برای درمان های ارتودنسی بهره می گیرد؛ در سالهای اخیر در کشور ما نیز شیوع یافته است.ارتودنسی نامریی یا ارتودنسی شفاف آموزش های خاص خود را می طلبد و برخی از متخصصین ارتودنسی جوان کرج در دوره های خاص این ارتودنسی نامریی شرکت کرده اند. علاوه بر آموزش های بخصوص ارتودنسی نامریی، این نوع ارتودنسی تجهیزات مخصوص به خود را نیز می طلبد. اسکنرهای دیجیتال برای فعالیت در این حوزه، یک ضورت محسوب می شوند و کلینیک های ارتودنسی معدودی در کرج مجهز به این ابزارهای پیش نیاز ارتودنسی نامریی می باشند. در حال حاضر ارتودنسی نامریی برای موارد غیرپیچیده و متوسط ارتودنسی به کار می روند و درمان موارد پیچیده ارتودنسی توسط ارتودنسی نامریی توصیه نمی شود.

ارتودنسی جراحی فک در کرج

ارتوسرجری به درمان های پیچیده و ترکیبی ارتودنسی و جراحی فک اطلاق می شود که در طی آن مشکلات و ناهنجاری های فک با درمان ترکیبی ارتودنسی و جراحی فک و با همکاری متخصص ارتودنسی(ترجیحا” فوق تخصص ارتودنسی) و متخصص فک و صورت انجام می شود. درمان های ارتوسرجری جزو درمان های پیچیده ارتودنسی محسوب می شوند و باید توسط متخصص ارتودنسی مجرب (با تجربه درمانی بالای پنج سال) و حتی ترجیحا” متخصص ارتودنسی که دوره های فوق تخصصی ارتوسرجری را گذرانده است (فوق تخصص ارتودنسی) انجام شود.همراهی و همکاری دو تخصص ارتودنسی و جراحی فک در موفقیت درمان های ارتوسرجری کرج مهمترین فاکتور محسوب می شود.

فوق تخصص ارتودنسی در کرج

تا دهه ۱۳۸۰ تخصص ارتودنسی بالاترین مدرک ارائه شده توسط دانشکده های دندانپزشکی به دانش آموختگان ارتودنسی کشور محسوب می شد. در اواسط دهه ۱۳۸۰ متخصصین ارتودنسی که مسئولیت آموزشی این رشته تخصصی را برعهده داشتند به این نتیجه رسیدند که برخی از زمینه های درمانی ارتودنسی(از جمله ارتوسرجری)پیچیدگی درمانی دارند و نیازمند گذراندن دوره های فوق تخصصی می باشند.ازینرو ابتدا دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی و بعدها دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران اقدام به تاسیس دوره های فلوشیپ فوق تخصص ارتوسرجری نمودند که در طی آن یک متخصص ارتودنسی بصورت فوق تخصصی آموزشهای لازم برای انجام درمان های ارتوسرجری را فرامی گیرد. تعداد فارغ التحصیلان دوره های فلوشیپ فوق تخصصی ارتوسرجری کشورمان هنوز زیر سی نفر می باشند و بسیاری از استان های ایران خالی از این درمانگر های فوق تخصصی ارتودنسی می باشند. دکتر فرزین اصلانی تنها فلوشیپ فوق تخصصی استان البرز می باشند که در کلینیک های تخصصی خود در زعفرانیه تهران و کرج مشغول به فعالیت می باشند.

0/5 (0 نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *