مشکلات و ناهنجاری های فک و صورت

اختلالات و مشکلات فک و صورت از جمله مشکلاتی هستند که افراد بسیاری با آنها درگیر می‌باشند زیرا حیطه‌ی وسیعی از ناراحتی‌ها را در بر می‌گیرند، از کوچکترین دردهای ایجاد شده در فک گرفته تا پیچیده‌ترین مشکلات ظاهری از قبیل عدم تناسب یا قرار گرفتن نادرست دو فک بالا و پایین روی یکدیگر. از آنجا که اینگونه مشکلات پیامدهای ناگواری با خود به همراه دارند با کسب اطلاعات در خصوص آنها و اقدام جهت درمان آنها می‌توان از این پیامدها جلوگیری نمود. شایع‌ترین مشکلات فک و صورت عبارتند از: فشردن یا ساییدن دندان‌ها روی یکدیگر، اختلالات مفصل گیجگاهی-فکی، آرتروز فک، مشکلات سینوس‌ها، آسیب به فک طی حادثه، التهاب موضعی و مخرب استخوان فک (کورک استخوانی) و مشکلات دهان و دندان از قبیل بیماری‌های بافت پری دونتال (بافت اطراف دندان‌ها)، درد دندان، پوسیدگی، فاصله‌ی بین دندان‌ها، دندان آسیب دیده و آبسه

مقالات آموزشی فک و صورت

,

جراحی فک و ارتودنسی

جراحی اصلاحی فک برای مشکلات ارتودنسی توصیه میشود که ماهیت اسکلتی دارند- به این معنا که کجی و ناهمراستایی  ناشی از موقعیت دندان در فک نیست بلکه در نتیجه اندازه یا وضعیت خود فک است.
, , , ,

بهترین متخصص ارتودنسی کرج

چندین فاکتور علمی و اخلاقی تعیین کننده بهترین متخصص ارتودنسی کرج می باشد. بهترین متخصص ارتودنسی کرج باید بالاترین درجه علمی را داشته باشد (ترجیحا فوق تخصص ارتودنسی باشد) بهترین متخصص ارتودنسی کرج برای اینکه اطلاعات به روزی داشته باشد بایستی در دانشگاه تدریس کند.
, , ,

فوايد ارتودنسی

با صاف شدن دندان‌ها، شکاف‌های عمیق که محل تجمع باکتری‌های مضر هستند از بین خواهند رفت. بدون درمان ارتودنسی، این مکان‌های مخفی امکان انباشته شدن ذرات غذا را فراهم می‌کنند.
, ,

انکیلوز دندان

از نظر بالینی دندانی که انکیلوز شده است کوتاه‌تر از دندان‌های مجاور است یا نسبت به آنها اندکی جابجا شده است. عدم حرکت دندان و قرار گرفتن دندان در سطحی پایین‌تر از سطح دندان‌های مجاور یا بالاتر بودن کناره‌های لثه، از جمله علائم بالینی انکیلوز دندان هستند.
, , ,

مراحل ارتودنسي

در تمام انواع ارتودنسي لازم است كه فرد براى مشاوره نزد دكتر ارتودنسي متخصص مراجعه كند و پس از انتخاب متخصص ارتودنسي مورد نظر خود ، عكسهاى ارتودنسي را تهيه نمايد. پس از رفع پوسيدگى هاى احتمالى دندانها و انجام جرمگيرى دندان (در صورت نياز) جلسه شروع به كار ارتودنسي براى فرد در نظر گرفته مى شود و ازين جلسه درمان ارتودنسي وى آغاز مى گردد.
, , , ,

كلينيك ارتودنسي در كرج

يكى از سوالاتى كه از متخصص ارتودنسي پرسيده مى شود اين است كه آيا بهتر است ارتودنسي را در كلينيك دندانپزشكى انجام دهيم يا كلينيك ارتودنسي (مطب متخصص ارتودنسي) . تفاوت هاى كلينيك دندانپزشكى و كلينيك ارتودنسي در چيست؟ در اين مقاله بر آن شديم كه تفاوت انجام ارتودنسي در كلينيك دندانپزشكى با کلینیک ارتودنسي را ذکر کنیم
, , , ,

هزينه ارتودنسي

در شرايط ويژه اقتصادى كه كشور ما سپرى مى كند،امور درمانى زيبايى در سبد اقتصادى خانوارها به سختى قرار مى گيرد. متاسفانه اكثر امور درمانى زيبايى  از حمايت بيمه ها نيز برخوردار نيستند و اين موضوع نيز دشوارى پرداخت هزينه هاى اين درمان ها را بيشتر مى كند. دندانپزشكى زيبايى نيز از اين قاعده پيروى مى كند و هزينه هاى اين درمان ها نقش اصلى را در حذف يا پذيرش اين درمان ها دارد.
, , ,

ارتودنسي دندان

ارتودنسي از دو لغت ارتو به معناى صاف و دنسي به معناى دندان تشكيل شده است و به عنوان علم مرتب كردن دندانها شناخته مى شود.  به متخصص اين رشته نيز اصطلاحا ارتودنتيست گفته مى شود عمر ايجاد اين تخصص دندانپزشكى به اواخر قرن نوزدهم برمى گردد. براى سالها اين شاخه از دندانپزشكى به ارتودنسي دندان معروف بود

عکس های قبل و بعد درمان های فک و صورت

طرح سوال در مشاوره آنلاین مشکلات فک و صورت

سوالات خود را درباره مشکلات فک و صورت از دکتر اصلانی بپرسید

رزرو آنلاین نوبت ویزیت ارتودنسی جراحی

همین حالا نوبت ویزیت ارتودنسی کودک خود را به صورت رایگان دریافت کنید

بارگذاری...